PROGRAMMA

VENERDì 25 SETT.

SACRO MONTE
19.00 CARLOT-TA . PIAZZA DEI TRIBUNALI
22.00 HELL ASS-YOU DJ – Gambrinus

SABATO 26 SETT.

VILLA DURIO
15.00 TANZIO hang session (ambient)
15.30 GUITARS-R-US (improvvisazione)

PINACOTECA
17.00 DARMA IS THE WAY (cosmic rock)

P.zza ANTONINI
18.45 ENKIL + SONIA CANDELLONE (ambient)
20.00 CRUSHED CURCUMA (electronic ambient)
21.15 MONKEYS FROM SPACE (alternative rock)
22.30 SONNY AND THE STORK (alternative rock)
23.45 BELLAFA’ (dj)

DOMENICA 27 SETT.

VILLA DURIO
14.00 PETER LARSEN dance studio

P.zza BUONANNO
15.00 ALICE SAVOLDI & MASSIMO LOSITO “QUISINARRA”

P.zza CALDERINI

16.00 ROMINA LANGHI DANZA

PONTE ANTONINI
17.00 EKO DANCE PROJECT

SCUDERIE D’ADDA
18.00 ENRICO MARONE + TITTI DAFFARA + ENKIL
18.30 VARANASY acoustic session

ARTISTI 2020

Biblioteca

Agnese Giacobini
Alessandro Costa
Alexandra Cantatore
Andrea Legnaioli
Chiara Milano
Davide Barco
Diletta Sartorio
Emilio Lopez
Erika De Giglio
Francesca Comoli
Franco Thomas Greco
Gilbey Ibarra
Giulia Rinaldo
Guillaume Delzanno
Jonatan Mora
Luca Peverelli
Mattia Ronco
Mauro Longhini
Paola Vecchi
Rachele Bogni
Sara Ajjaji
Yuri Cagnardi

Pinacoteca

Studio Nucleo

ingreso museo 4 €

Palazzo d’Adda

Aldo Marchini
A.Warenik-Gabbiani
Barbara Pastorino
Camilla Coppola
Carla Dorz
Caro Giuliet
Cesar Soto
Dino Damiani
Lena Ghenciu
Elisa Festa
Elisa Zanoli
Elizabeta Tzvetkova
Ferruccio Lazzeri
Florine Offergelt
Franco Andreselli
Gaetano Scognamiglio
Giacomo Pellini
Ireneo Passera
Maria Correnti
Mariagrazia Degrandi
Matteo Cenere
Matteo Ghelma
Morgen Studio
Roberto Albertalli
Romano Barberis Negra
Yaprak Aktimur

Esterno d’Adda

Jacopo De Dominici
Claudia Haberkern
Claudio Bonomi
Daniele Verdesca
Fabio Nicola
Maria Scarognina
Silvia Levenson
Toscanini (industrie)

Villa Durio

Cristiana Canducci
Giovanni Chiocca
Loredana Manciati
Monica Mazzone
Nives Carrera
Trio Camaschella
Giovanna Vettorello
Lara Donetti
Ozer Aktimur
Piero Motta
Rudi di Pasquale
Sergio Saccani

Varallo Beach

Eliseo Stefan
Massimiliano Bertolotti

Villa Barbara

Andrea Avolio
Damiano Andreotti
Gianmario Ledda
Pier Perincioli
Mauro Camosso

Chiesa San Carlo

Borderline Art Studio
Daniele Notaro
Refreshink

Ponte Antonini

Letizia Beccio
Silvano Rotti

Pinacoteca

MEB
Studio Nucleo

Chiesa San Giacomo

T.A.A.F.

Piazza Calderini

Clarice Zdanki
Matteo Gozzi
Creative Comics

P.zza Vittorio

Valsesia Cashemere
Ruben Bertoldo

Sacro Monte

Ass. Asilo Bianco
Claudio Bonomi

San Gaudenzio

Claudia Crolla
Luca Caniggia
Rinaldo Biasetti
Dino Damian

P.zza Buonanno

Roberto Zanzottera

Piazza Antonini

Debase Architettura

Palazzo d’Adda Marisa Cortese presenta:

Giugi Bassani
Giuliana Bellini
Silvia Capiluppi
Marco Estevan Cavallaro
Marisa Cortese
Teo De Palma
Roberto Gianinetti

Laura Guilda
Bruno Marzi
Emanuela Mezzadri
Pierangela Orecchia
Patricia Orem

Anna Prestigiacomo
Stefania Teitano
Daniela Spagnoli
Tonon Vittorio
Alessia Zucchi
Carlo Bava